Haberler
Yönetim
Merkez Yönetim Kurulu
Parti Meclisi
Yüksek Disiplin Kur.
Parti Tarihi
Parti Tüzüğü
İletişim
 
Son 10 günün haberleri
 • 14 Ekim 2015 Çarşamba
 • 13 Ekim 2015 Salı
 • 12 Ekim 2015 Pazartesi
 • 11 Ekim 2015 Pazar
 • 10 Ekim 2015 Cumartesi
 • 09 Ekim 2015 Cuma
 • 08 Ekim 2015 Perşembe
 • 07 Ekim 2015 Çarşamba
 • 06 Ekim 2015 Salı
 • 05 Ekim 2015 Pazartesi

 
Güzelbahçe'nin "En Çevreci" Adayı Gürkan
Güzelbahçe'nin

 
Güzelbahçe Değişim Derneği Başkanı ve CHP Güzelbahçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Gürkan ve dernek üyeleri Güzelbahçe Siteler Mahallesi büyük plajda çevre temizliği yaptı.
 

Güzelbahçe Değişim Derneği Başkanı ve CHP Güzelbahçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Gürkan ve dernek üyeleri Güzelbahçe Siteler Mahallesi büyük plajda çevre temizliği yaptı.. Plajdaki plastik, yiyecek ve içecek atıklarını toplayan dernek üyelerine Güzelbahçe Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeleri (ADD) ve denize giren halktan da destek geldi.

GÜZELBAHÇE GEMİ ÇÖPLÜĞÜ DEĞİLDİR!

Büyük 10 torba çöpün toplandığı çevre eylemi hakkında değerlendirmede bulunan mustafa Gürkan "İzmir Limanı'na gelen yüzlerce geminin Güzelbahçe Denizi açıklarını depolama alanı olarak kullanmaları bölge halkında endişe yaratmaktadır. Bu büyüklükteki yük gemilerinin kimyasal ve biyolojik atıklarını Güzelbahçe'nin açıklarına boşaltmadıklarına emin olamayız. Bu tonajdaki metal gemiler, aynı zamanda radyoaktif salınıma da sebep olmaktadır. Güzelbahçe denizi açıklarının uluslararası büyük tonajlı yük gemilerinin depolama alanı olarak kullanılması, küçük balıkçı gemilerini de tehdit etmektedir.Bir an önce bu fikirden vazgeçilmeli, depolama alanının açık sulara taşınması gerekmektedir" dedi.

GEMİ GÖZETLEME KULESİ TEHLİKE SAÇIYOR!

Güzelbahçe Siteler Mahallesi sakinlerinden çok sayıda şikayet aldıklarını belirten Gürkan sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Diğer bir sorunumuz da Siteler Mahallesi'ndeki plaja yapılmış olan gemi gözetleme kulesidir. Bu kule oldu bittiye getirilerek hiç kimsenin fikri alınmadan yapılmıştır. Plajın en güzel bölümünü kaplamaktadır. Bir beton temel atılarak plajın en güzel yeri katledilmiştir. Tabi ki bu kule insansız hizmet verdiği için elektronik sonar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu tip tarama cihazlarının, çevreye nasıl bir zarar verdiği konusunda yeterli bir açıklama yapılmamıştır. Bir an önce radyasyon salınımı ölçümü yapılmalı ve bu konuda Güzelbahçe halkına açıklama yapılmalıdır. Bizim temennimiz bu gözetleme ucubesini Güzelbahçe sırtlarında denizi gören ve yerleşim yeri bulunmayan bir başka alana taşınmasıdır" dedi.

BALIK HALİ, GÜZELBAHÇE'Yİ FELÇ EDER!

Sözlerine devam eden Gürkan; "Bir başka sorunumuz ise denize dolgu yapılarak oluşturulmaya çalışılan "balıkçı barınağı" meselesidir. İlk önce bu yatırımla ilgili olarak Güzelbahçe'ye marina yapılacağı şeklinde bilgi verilmişti. Daha sonra ise balıkçı barınağı yapılması planlandığı söylendi. Bugünlerde duyuyoruz ki, dolgu yapılan alana İzmir'in balık halinin getireleceği şeklinde. Elbette biz yatırımlara karşı değiliz. Güzelbahçe'ye hem sosyal hem de iktisadi kalkınmayı sağlayacak her türlü girişimin yanındayız. Ancak Güzelbahçe'ye yapılacak bir balık hali, hergün tonlarca balık kanının körfeze dökülmesi anlamına gelmektedir. Bu kan ve biyolojik atıklar, körfezi etçil ve yırtıcı balıklarla dolduracaktır. Bu durum hem plajlarımızı kullanılmaz hale getirecektir, hem de balıkçılığı öldürecektir. Balık halinin gelmesi balıkçılığı ve günübirlik turizmi katledecektir" dedi. . - İZMİR (İhlas Haber Ajansı)


27.09.2013 14:48
 
Haber Resimleri
Güzelbahçe'nin Güzelbahçe'nin Güzelbahçe'nin Güzelbahçe'nin
 
Güncel Haber Başlıkları

    

 
CHPHaber.Com - Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili haberleri takip edip kullanıma sunan bir haber portalıdır.
Sitemizin Cumhuriyet Halk Partisi ile herhangi bir kurumsal ilişkisi bulunmamaktadır.